Alza Days - Conditioners & Balms
Save with discount codes
- The offer is valid from October 5, 2026, until October 26, 2026. Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 96
SYOSS Keratin Conditioner 440 ml
169,-
38 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: hydration, regeneration, gloss and smoothing, best for hair type: for all hair types, soft, normal, damaged and frizzy and unruly -...
SYOSS Repair Conditioner 440 ml
169,-
38 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: hydration, regeneration, gloss and smoothing, best for hair type: for all hair types, soft, normal, damaged and fine and thinning -...
SCHWARZKOPF GLISS Ultimate Repair Express, 200ml
190,-
95 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: hydration, regeneration and gloss, best for hair type: damaged and dry - 95 Kč/100 ml
SCHWARZKOPF GLISS Oil Nutritive Express 200 ml
190,-
95 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: hydration, regeneration and gloss, best for hair type: damaged and dry - 95 Kč/100 ml
REDKEN Acidic Bonding Concentrate Conditioner 300 ml
629,-
210 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner best for hair type: fine and thinning - 210 Kč/100 ml
SCHWARZKOPF GLISS Split Ends Miracle Express Repair 200 ml
190,-
95 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: hydration, regeneration, gloss, deep cleaning and smoothing, best for hair type: for all hair types, damaged, dry, frizzy and unruly and...
SCHWARZKOPF GLISS Oil Nutritive 200 ml
120,-
60 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: hydration, regeneration and smoothing, best for hair type: damaged and dry - 60 Kč/100 ml
DUCRAY Anaphase Anti-breakage 200 ml
459,-
230 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner best for hair type: for all hair types - 230 Kč/100 ml
SCHWARZKOPF GLISS Ultimate Repair, 200ml
120,-
60 Kč/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: regeneration, best for hair type: damaged, dry and frizzy and unruly - 60 Kč/100 ml
KLORANE Oat Balm Ultra Soft 200ml
Great price
319,-
Save 26,-
160 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: nutrition, regeneration and gloss, best for hair type: for all hair types - 160 Kč/100 ml
REDKEN Acidic Bonding Concetrate Conditioner 500 ml
Discounted -5 %
929,-
979,-
186 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner best for hair type: for all hair types - 186 Kč/100 ml
SCHWARZKOPF GLISS Colour Perfector 200 ml
120,-
60 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: hydration, regeneration, gloss, deep cleaning and volume, best for hair type: coloured Hair, greasy hair, normal, damaged and dry -...
SYOSS Intensive Conditioner Keratin 250 ml
169,-
68 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: nutrition, best for hair type: for all hair types - 68 Kč/100 ml
JOHNSON'S BABY Shiny Drops Spray Conditioner 200 ml
Great price
109,-
55 Kč/100 ml
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: nutrition, best for hair type: for all hair types - 55 Kč/100 ml
L'ORÉAL PARIS Elseve Hyaluron Plump 72H Balm 300 ml
169,-
56 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Balm - effect: hydration and volume, suitable for: dry hair, volume: 300 ml - 56 Kč/100 ml
L'ORÉAL PARIS Elseve Growth Booster Anti-Hair Loss Conditioner, 150ml
229,-
153 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: strengthening and growth, best for hair type: for all hair types - 153 Kč/100 ml
ĽORÉAL PARIS Elseve Hyaluron Plump 72H Hydrating Balm with Hyaluronic Acid 200 ml
139,-
70 Kč/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Balm - effect: hydration and easy combing, suitable for: soft, damaged and fine and thinning hair, rinse-off, volume: 200 ml - 70 Kč/100 ml
KLORANE Hydrating balm with prickly pear 200 ml
Discounted -22 %
309,-
399,-
155 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Balm - effect: hydration, suitable for: for all hair types hair, rinse-off, volume: 200 ml - 155 Kč/100 ml
SCHWARZKOPF Gliss Full Hair Wonder express balm 200 ml
190,-
95 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Balm -, suitable for: for all hair types, damaged and fine and thinning hair, leave-in, volume: 200 ml - 95 Kč/100 ml
YVES ROCHER detoxifying conditioner 200 ml
229,-
115 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: nutrition, best for hair type: for all hair types and greasy hair - 115 Kč/100 ml
SCHWARZKOPF GLISS Split Ends Miracle 200 ml
120,-
60 Kč/100 ml
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: hydration, regeneration, gloss, deep cleaning and smoothing, best for hair type: for all hair types, damaged, dry, frizzy and unruly and...
GARNIER Fructis Goodbye Damage 10in1 rinseless spray with keratin 150 ml
Discounted -6 %
139,-
149,-
93 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Hair Balm - effect: regeneration, gloss, easy combing and smoothing, suitable for: damaged hair, leave-in, volume: 150 ml - 93 Kč/100 ml
SYOSS Intensive Conditioner Repair 250 ml
169,-
68 Kč/100 ml
In stock 4 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: nutrition, regeneration, gloss and easy combing, best for hair type: for all hair types - 68 Kč/100 ml
L'ORÉAL PARIS Elseve Hyaluron Plump 8 second Wonder Water 200 ml
199,-
100 Kč/100 ml
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Conditioner gives the following effect: hydration and easy combing, best for hair type: damaged - 100 Kč/100 ml