Alza Days - Drugstore
Save with discount codes
- The offer is valid from October 5, 2026, until October 26, 2026. Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 8,557
Our brand
Siguro SGR-WB-I342SU SmartSort, 3 separate waste containers, 3 x 14 l
Great price
2,999,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Rubbish Bin material - plastic and metal, silver colour, volume 45 l, opening with foot pedal, number of containers: 3 pc(s), 63 cm x 47 cm x 38 cm
PERSIL Expert Sensitive 4,5 l (100 washes)
Great price
from
499,-
Save 33,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - suitable for colour clothing, for sensitive skin, for regular washing, 100 wash cycles, volume 4500 ml - from 4.99 Kč/pcs - from 115 Kč/1 l
VILEDA Ultramax box
Great price
699,-
Save 35,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mop - a bucket and a squeeze cage
RITUALS The Ritual of Ayurveda Small Gift Set 215 ml
Great price
1,229,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cosmetic Gift Set contains: Shower foam 50 ml, Shower oil 75 ml, Body cream 70 ml, Body and hair spray 20 ml
ARIEL Extra Clean 60 pcs
Discounted -18 %
467,-
570,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Capsules all-purpose, for colour and white, removes stains while washing and for routine maintenance, 60 pc(s) in package - 7.78 Kč/1 pc(s)
LOVELA Baby for Colour Laundry 4.5l (50 Washings)
329,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - for children's clothing, suitable for colour clothing, for sensitive skin and allergy sufferers, 50 wash cycles, volume 4500 ml - 6.58 Kč/pcs - from 73 Kč/1 l
JAR Platinum Lemon 240pcs
1,234,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - combined, All in 1 and Jar Platinum, 240 pc(s) in package - 5.14 Kč/1 pc(s)
PERSIL Expert Sensitive 2× 4.5L (200 Washes)
1,032,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - suitable for colour and white clothing, for sensitive skin and allergy sufferers, for regular washing, 200 wash cycles, for cotton, volume 9000 ml - 5.16 Kč/pcs -...
PERSIL Expert Lavender 4,5 l (100 washes)
576,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - suitable for colour clothing, for regular washing, preserves colour intensity, 100 wash cycles, volume 4500 ml - 5.76 Kč/pcs - from 128 Kč/1 l
PAMPERS Premium Care Pants size 4 (58 pcs)
Amazing Deal
519,-
Save 80,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Nappies for children 9 – 15 kg, size 4, elastic Band - 8.95 Kč/1 pc(s)
ELMEX Caries Protection 400 ml
Amazing Deal
177,-
Save 22,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mouthwash - against tooth decay, volume 400 ml - 443 Kč/1 l
DUREX Classic 24 pcs
Great price
349,-
Save 50,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Condoms - classic, latex, one kind, extra lubrication, - 14.54 Kč/1 pc(s)
DUREX Feel Thin 24 pcs
Great price
399,-
Save 23,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Condoms - extra thin, latex, one kind, regular lubrication, - 16.63 Kč/1 pc(s)
PERSIL colour 4,5 l (100 washes)
576,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - suitable for colour clothing, for regular washing, softens laundry, makes ironing easier, preserves colour intensity, 100 wash cycles, volume 4500 ml - 5.76 Kč/pcs -...
PERSIL Expert Freshness by Silan Box 4,95 kg (90 washes)
569,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Powder - all-purpose, for colour, white and black, removes stains while washing and for routine maintenance, from Poland, number of washes: 90 Washes, 4950 g -...
VILEDA King Ultimate Black Edition 20 m
Amazing Deal
899,-
Save 100,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Laundry Dryer - drying area 20m, type - folding, usage: outdoor and interior
FINISH PowerPowder powder lemon 1,2 kg
Amazing Deal
144,-
Save 56,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Detergent for everyday dishwashing cleanliness - 120 Kč/1 kg
PERSIL Discs Universal 70 pcs
576,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Capsules all-purpose, for colour, white and black, removes stains while washing and for routine maintenance, 70 pc(s) in package - 8.23 Kč/1 pc(s)
ARIEL Mountain Spring 70 pcs
585,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Capsules all-purpose, for colour and white, removes stains while washing, preserves fabric softness and for routine maintenance, 70 pc(s) in package - 8.36 Kč/1 pc(s)
VILEDA Infinity FLEX clothes dryer 30 m
Great price
1,539,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Laundry Dryer - drying area 30m, type - folding, usage: interior
GILLETTE Fusion 5 + Replacement Heads, 2pcs
Amazing Deal
329,-
Save 70,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Razor - with replaceable heads, men's, 5 blades, moisturising strip and non-slip handle - 165 Kč/pcs
PERSIL Expert Lavender 2× 4.5L (200 Washes)
1,152,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - suitable for colour clothing, removes stains while washing, for regular washing, 200 wash cycles, for cotton, volume 9000 ml - 5.76 Kč/pcs - from 128 Kč/1 l
JAR Platinum Lemon XXL 125pcs
799,-
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Dishwasher Tablets - combined, Jar Platinum, 125 pc(s) in package - 6.39 Kč/1 pc(s)
ARIEL Sensitive 4,5 l (100 washes)
559,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Washing Gel - suitable for colour and white clothing, removes stains while washing, for sensitive skin and allergy sufferers, for regular washing, 100 wash cycles, volume 4500 ml...