Alza Days - Cleaning Products
Save with discount codes
- The offer is valid from October 5, 2026, until October 26, 2026. Full terms and conditions of the campaign can be found here.
All from 233
DETTOL Antibacterial wet wipes 36 pcs
Amazing Deal
94,-
Save 31,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Cleaning Wipes - vhlčené - 2.61 Kč/1 pc(s)
SAVO Original 4 kg
169,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disinfectant - universal, no applicator
SAVO Razant 1,2 l
Great price
109,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drain Cleaner odour eliminating, universal use
VANISH Carpet Shampoo Machine 500 ml
Great price
139,-
Save 9,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Carpet shampoo for machine cleaning - 278 Kč/1 l
BREF Power Active Lemon 6 × 50g
170,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Block - maintains the hygienic cleanliness and freshness of your toilet - 28 Kč/1 pc(s)
CILLIT BANG Bathroom descaler 750 ml
Great price
78,-
Save 5,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Limescale Remover Bathrooms - 104 Kč/1 l
BREF Power Active Pine 6× 50g
179,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Block - maintains the hygienic cleanliness and freshness of your toilet - 30 Kč/1 pc(s)
CILLIT BANG Spray No Mould 750 ml
Great price
89,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Mould Remover - for various surfaces, with bleach
CILLIT BANG Odmašťovací sprej do kuchyně 750 ml
Great price
78,-
Save 5,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Kitchen Cleaner - kitchen
CILLIT BANG Bathroom Cleaning Spray 750 ml
Great price
77,-
Save 6,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner against limescale and for a shinier bathroom - 103 Kč/1 l
SAVO Chlorine Free Lavender 1 l
Great price
98,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disinfectant - floor, chlorine-free, no applicator, weight 1000 ml
SANYTOL anti-mite spray 300 ml
Great price
119,-
Save 10,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disinfectant - universal, chlorine-free, concentrated, spray applicator, weight 300 ml
TIRET Waste cleaner 1L
109,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Drain Cleaner waste, gel, for metal and plastic pipes, removes bacteria and odours
VANISH Oxi Action Carpet Powerspray 500 ml
Great price
169,-
Save 10,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Carpet shampoo antibacterial - 338 Kč/1 l
DOMESTOS Zero Ocean 750 ml
68,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Cleaner - fresh fragrance, chlorinated, antibacterial, disinfectant, descaling, volume 750 ml - 91 Kč/1 l
SAVO floor cleaner flower scent 750 ml
67,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Floor Cleaner - for cleaning floors and other washable surfaces, floral scent, volume 750 ml - 89 Kč/1 l
SAVO Original Disinfectant 2 l
109,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disinfectant - universal, chlorinated, no applicator, weight 2000 ml
LEIFHEIT Glass cleaner - concentrate 1l 41414
139,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Window Cleaner - For cleaning windows and glass, child safety catch - 139 Kč/1 l
BREF Power Active Flower 4 × 50g
119,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Block - maintains the hygienic cleanliness and freshness of your toilet - 30 Kč/1 pc(s)
SAVO floor cleaner ocean scent 750 ml
65,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Floor Cleaner - effective removal of common dirt, glossy, streak-free surface, pleasant ocean scent, volume 750 ml - 87 Kč/1 l
DOMESTOS Ultra White - liquid disinfectant 750 ml
79,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Toilet Cleaner - chlorinated, antibacterial, disinfectant, volume 750 ml - 105 Kč/1 l
AJAX Ultra Lavender 1 l
Great price
76,-
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Floor Cleaner contains essential oils and fragrances with natural lavender extracts, removes odour - 76 Kč/1 l
CILLIT BANG Cleaning and disinfecting spray 750 ml
Great price
89,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Bathroom Cleaner for the bathroom, with cleaning and disinfecting function - 119 Kč/1 l
DETTOL floor and surface disinfectant lemon 1 l
94,-
In stock > 20 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Disinfectant - floor, chlorine-free, no applicator, weight 1000 ml