24" Philips 24B1U5301H
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Display diagonal and resolution
Diagonal 23.8 " (60.45 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 75 Hz
Response time 4 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Anti-Glare
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, USB-C, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 1.4
Data interface RJ-45 (LAN)
Audio interface headphone input
HDMI 1 ×
DisplayPort 1 ×
USB-C 1 ×
USB 4 ×
Colour gamut
Adobe RGB 88 %
sRGB 105 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot
Functions Blue light filter, Flicker-free, Power Delivery
Equipment Speakers, Webcam
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 54 cm
Height 50 cm
Depth 20.5 cm
Weight 5.5 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort, USB-C
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 15.3 kWh/1000h
Code:  WC118c2e16
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 24" Philips 24B1U5301H
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 24" Philips 24B1U5301H
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 24" Philips 24B1U5301H