27" ASUS ROG Strix XG27AQNGV
New arrival 19,590,-
Installment calculator 4,9%  interest from 451,- monthly
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 360 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 400 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Matte
Technology G-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Data interface USB
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB 3.2 Gen 1 2 ×
USB 2 ×
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot, Tilting
Functions HDR
Equipment Kensington lock
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.4 cm
Height 50.3 cm
Depth 18.8 cm
Weight 6.5 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included DisplayPort
Warranty
Extended warranty 3-year warranty even for businesses
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 26 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 70 W
Typical power consumption 26 W
Code:  WA044v224
Warranty: 36 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" ASUS ROG Strix XG27AQNGV
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" ASUS ROG Strix XG27AQNGV
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" ASUS ROG Strix XG27AQNGV
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" ASUS ROG Strix XG27AQNGV