28“ AOC U28G2XU2/BK
Show alternatives
Product accessories
Manufacturer website
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Warranty
Extended warranty Extended Warranty
Power outlet type
Display diagonal and resolution
Diagonal 28 " (71.12 cm)
Resolution Type 4K Ultra HD
Resolution 3840 × 2160
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 144 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 370 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Anti-Glare
Technology FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Data interface USB
Data interface standards USB 3.2 Gen 1
Audio interface headphone input, 3.5mm IR connector
HDMI 2 ×
DisplayPort 2 ×
USB 3.2 Gen 1 4 ×
USB 4 ×
Colour gamut
sRGB 99 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot
Functions Blue light filter, Flicker-free, HDR
Equipment Speakers
Colour
Colour Black, Red
Dimensions and weight
Width 63.64 cm
Height 53.19 cm
Depth 22.74 cm
Weight 6.37 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 33 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Typical power consumption 45 W
Code:  WK243y7
Links: Product Fiche Producer's Website:
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 28" AOC U28G2XU2/BK