28" LG 28TQ515S-WZ
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Display diagonal and resolution
Diagonal 28 " (71.12 cm)
Resolution 1366 × 768
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Response time 14 ms
Maximum brightness 250 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Matte
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 1.4, HDMI 2.0
Data interface standards USB 3.2 Gen 1
HDMI 3 ×
USB 2 ×
Colour gamut
sRGB 72 %
Features and functions
Functions SMART
Equipment Speakers, TV Tuner
Colour
Colour White
Dimensions and weight
Width 56.31 cm
Height 39.38 cm
Depth 14.86 cm
Weight 3.6 kg
VESA mounting 75×75
Screen size and resolution
Maximum resolution HD Ready
Display resolution 1366 × 768 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Colour depth 8 bit
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2023
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Apple TV, Amazon Prime Video
Connectivity
Total number of HDMI ports 3 ×
Dimensions and weight
VESA mounting 100×100
Colour
Colour White
Audio
Speaker performance 10 W
Code:  WK060a1ie8a
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 28" LG 28TQ515S-WZ
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 28" LG 28TQ515S-WZ
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 28" LG 28TQ515S-WZ
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 28" LG 28TQ515S-WZ