32" LG UltraFine 32U720A-B
Installment calculator 4,9%  interest from 207,- monthly
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 32 " (81.28 cm)
Resolution Type 4K Ultra HD
Resolution 3840 × 2160
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 60 Hz
Response time 5 ms
Native contrast 3000:1
Surface display Anti-Glare
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, USB-C, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Data interface USB-C
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 1 ×
USB-C 1 ×
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot, Tilting
Functions Flicker-free, HDR, Eyesafe
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 71.43 cm
Height 59.78 cm
Depth 25 cm
Weight 8.1 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, USB-C
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 26 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Code:  WK060a24HU
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 32" LG UltraFine 32U720A-B
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 32" LG UltraFine 32U720A-B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 32" LG UltraFine 32U720A-B
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 32" LG UltraFine 32U720A-B