32" Toshiba 32LV3F63DG
Show alternatives
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Country Czechia, Slovakia
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 26 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Screen size and resolution
Diagonal 32 " (81.28 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10
Maximum brightness 250 nt
Operating system
Operating system Vidaa
Interface Language Czech
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, Apple TV
Czech apps Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Telly, LepšíTV
Slovak apps Voyo, LepšíTV, AntikTV
Hungarian apps AntikTV
Voice assistant compatibility Google Assistant, Amazon Alexa
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB
SMART functions HbbTV
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 2 ×
Number of HDMI 2.0 ports 2 ×
Audio connectors Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+
Total number of USB ports 1 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 72.8 cm
TV height 47.6 cm
TV depth 18.7 cm
TV weight 5.9 kg
Height without stand 43 cm
Depth without stand 7.6 cm
Base width / leg spacing 45 cm
VESA mounting 75×75
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 12 W
Audio formats Dolby Atmos
Package contents
Control in package Classic
Package contents Removable stand
Code:  WB055y2def18
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
[email protected] FAST ČR, U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, EUROPE
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 32" Toshiba 32LV3F63DG
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 32" Toshiba 32LV3F63DG
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 32" Toshiba 32LV3F63DG
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 32" Toshiba 32LV3F63DG