3D brýle k projektorům se vám budou hodit pokaždé, když budete chtít obohatit zážitek ze sledování filmů nebo hraní her. Obraz si můžete užít v dříve nepoznané kvalitě, hloubce a s lepšími detaily, díky čemuž nebudete chtít brýle sundat. Nevíte, jak si 3D brýle vybrat? Pomůžeme vám.
3D brýle k projektorům dovolují svému uživateli vidět prostorový stereoskopický obraz, což vašemu sledování dodá dříve nepoznanou hloubku a realismus. Při výběru brýlí byste neměli zapomenout na pár velmi důležitých faktorů, abyste zakoupili ty správné přesně pro váš projektor. Důležité je 3D brýle vybírat podle kompatibility s vaším projektorem. Stejně tak byste měli myslet na pohodlí při nošení, abyste si prostorového obrazu mohli užívat hodiny bez zbytečných nepříjemností okolo. Kromě toho je velice podstatná zejména technologie, kterou 3D brýle disponují. Na tu se podíváme v následujícím bloku.
3D brýle a jejich typy
3D brýle k projektorům můžeme rozdělit do dvou hlavních skupinek podle použité technologie, pomocí které brýle zpracovávají obraz a dovolují nám tak koukat na seriál či film v prostorovém provedení. Jaká jsou nejvýraznější specifika těchto dvou typů a v čem se mezi sebou mohou brýle k projektorům lišit?
Pasivní 3D brýle k projektorům využívají ke svému fungování polarizační technologii, kdy každé oko kouká přes samostatný polarizační filtr. Tyto brýle bývají lehčí, jsou univerzálnější, levnější a nevyžadují ke svému fungování baterie. Poskytují ale nižší rozlišení, omezenější úhel rozhledu a mohou se snadněji rozbít.
Aktivní 3D brýle k projektorům naopak dokáží filmy zobrazit v jejich plném rozlišení, a to díky schopnosti komunikovat a spolupracovat s projektorem. Součástí brýlí bývá malý akumulátor, proto disponují vyšší hmotností. Nevýhodou může také být vyšší pořizovací cena či menší univerzálnost použití.
i
Co jsou aktivní 3D brýle s DLP-Link?
V našem obchodě narazíte na aktivní 3D brýle k projektorům s podporou technologie DLP-Link. Jde o speciální typ aktivních brýlí, které jsou určeny pro 3D projektory využívající technologie Digital Light Processing (DLP). Díky této technologii mohou 3D brýle s projektorem komunikovat bez potřeby externího vysílače, navíc se automaticky spouští a vypínají. Brýle obvykle poskytují parádní obraz, oproti pasivním ale mohou být krapet těžší.
Pasivní brýle
Aktivní brýle
Mohou být projektorové 3D brýle pro TV?
Přemýšlíte, jestli dokáží s televizí spolupracovat projektorové 3D brýle? Pro TV mohou být brýle k projektorům vhodné za konkrétních okolností. Důležitá je hlavně 3D technologie, kterou musí podporovat nejen 3D brýle, ale právě i vaše televize. Jak se k tomuto problému staví oba výše popsané typy brýlí na projektor?
Aktivní 3D brýle bývají často specifické pro konkrétní značku či společnost a komunikují s projektorem díky určitému typu vysílače. Pokud ale TV využívá stejnou aktivní technologii (například zmiňovaný DLP-Link), je možné, že budou spolupracovat. Přesto je vždy nejlepší kompatibilitu ověřit u výrobce či na fórech.
Pasivní 3D brýle jsou, jak jsme již psali výše, oproti aktivním univerzálnější, a to díky obvyklému použití polarizační technologie. Ta nevyžaduje žádnou elektronickou synchronizaci s 3D projektorem či televizí. Pokud tedy vaše televize používá pasivní technologii k prostorovému zobrazení, brýle by měly fungovat.
Kupujete kromě brýlí také nový 3D projektor a nevíte si rady? Přečtěte si náš článek Jak vybrat 3D projektor.
My, společnost Alza.cz a.s., IČO 27082440 používáme soubory cookies a další údaje k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i mj. k personalizaci obsahu našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Rozumím“ souhlasíte s využívaním cookies a dalších údajů vč. jejich předání pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a reklamních sítích na dalších webech.