40" Sharp 40HF3265E
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 138,- monthly
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 40 " (101.6 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology QLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG
Operating system
Operating system Google TV
Interface Language Czech
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, Apple TV
Czech apps Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Telly, LepšíTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, LepšíTV, AntikTV
Hungarian apps AntikTV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB
SMART functions HbbTV
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 3 ×
Audio connectors Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 89.2 cm
TV height 55.5 cm
TV depth 21.3 cm
TV weight 5.4 kg
Height without stand 50.9 cm
Depth without stand 8.4 cm
Base width / leg spacing 76.5 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 16 W
Audio formats Dolby Digital AC4, Dolby Digital, Dolby Digital Plus
Package contents
Control in package Classic
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 37 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Power outlet type
Country Czechia, Slovakia
Code:  WB055y2def6
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
MORAVIA Consulting spol. s r.o., [email protected], Olomoucká 83, CZ-627 00 Brno
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 40" Sharp 40HF3265E
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 40" Sharp 40HF3265E
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 40" Sharp 40HF3265E
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 40" Sharp 40HF3265E