43" Metz 43MUD8500Z
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2023
Application
Global applications NETFLIX, YouTube, Amazon Prime Video
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB
SMART functions HbbTV, Voice control
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast
Total number of HDMI ports 3 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 56.9 cm
Depth without stand 10.9 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats DTS Studio Sound, Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Package contents
Control in package smart
Code:  METZ005c1a
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Metz Consumer Electronics GmbH Ohmstraße 55, D-90513 Zirndorf
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" Metz 43MUD8500Z
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 43" Metz 43MUD8500Z