48" Sony Bravia OLED XR-48A90K
+ 40 % sleva na soundbar Sony
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
3D/AR
3D/AR 3D model + AR model in Android app, 3D model + AR model in iOS app
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 52 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Diagonal 48 " (121.92 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2022
Application
Czech apps Oneplay, Prima+, SledováníTV
Slovak apps O2 TV, SledováníTV
TV functions
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2
Dimensions and weight
Height without stand 62.4 cm
Depth without stand 5.9 cm
Base width / leg spacing 50 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 25 W
Package contents
Control in package smart
Code:  WS1018h4c1
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 48" Sony Bravia OLED XR-48A90K
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 48" Sony Bravia OLED XR-48A90K
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 48" Sony Bravia OLED XR-48A90K
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 48" Sony Bravia OLED XR-48A90K