50" LG 50UR80003
Specifications
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 65 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG
Colour depth 10
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2023
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, Apple TV, Facebook Watch
Czech apps Skylink Live TV, Vodafone TV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV
Voice assistant compatibility Amazon Alexa
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan, Hotel Mode, Light sensor
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast, Apple AirPlay2, DLNA
Total number of HDMI ports 3 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 65.1 cm
Depth without stand 5.71 cm
Base width / leg spacing 90.2 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Package contents
Control in package smart
Code:  WK612d01faa
Links: Product Fiche Producer's Website:
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" LG 50UR8000
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 50" LG 50UR8000
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" LG 50UR8000
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" LG 50UR8000