50" Samsung UE50CU7092 + Samsung HW-C400
Show alternatives
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 71 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Supported HDR standards HDR10+, HLG
Operating system
Operating system Tizen OS
Model year
Model year 2024
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, Apple TV, Amazon Prime Video
Czech apps Skylink Live TV, Vodafone TV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV
Voice assistant compatibility Bixby
TV functions
Multimedia features Playback from USB
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Total number of HDMI ports 3 ×
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Other audio features Motion-tracking sound
Code:  BUNWR176c2
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" Samsung UE50CU7092 + Samsung HW-C400
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 50" Samsung UE50CU7092 + Samsung HW-C400
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" Samsung UE50CU7092 + Samsung HW-C400
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" Samsung UE50CU7092 + Samsung HW-C400