50" Sencor SLE 50US804B
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Buy with code ALZADNY10
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 172,- monthly
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 50 " (127 cm)
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10
Maximum brightness 260 nt
Operating system
Operating system webOS
Interface Language Czech
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, Apple TV, Amazon Prime Video, Deezer
Czech apps Oneplay, SledováníTV, Kuki, Telly, LepšíTV, AntikTV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan
SMART functions Voice control
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 3 ×
Audio connectors Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 111.1 cm
TV height 69.9 cm
TV depth 26.1 cm
TV weight 9.1 kg
Height without stand 64.3 cm
Depth without stand 7.7 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Package contents
Control in package Smart with voice control
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 53 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode E
Power outlet type
Country Czechia, Slovakia, Hungary, Germany, Austria, Croatia
Code:  WS544sd1
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
FAST ČR, a.s., U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, [email protected]
Sencor was founded in 1969 in Japan. The name "Sencor" means "a thousand hearts" in Japanese. The company currently distributes its products in more than 25 countries, with extremely diverse offerings in consumer electronics, tablets and phones, office equipment, electronics, cars, and products for the home and kitchen. Sencor is known for dependable quality and attractive design at a reasonable price.
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" Sencor SLE 50US804B
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 50" Sencor SLE 50US804B
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" Sencor SLE 50US804B
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" Sencor SLE 50US804B