50" Sony Bravia KD-50X80K
Show alternatives
Product accessories
Manufacturer website
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 73 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2022
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, OKTAGON TV, SkyShowtime, Canal+, Steam Link
Czech apps Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV
Slovak apps Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB
SMART functions HbbTV, Gesture control
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast, Apple AirPlay2
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 64.9 cm
Depth without stand 7 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Package contents
Control in package smart
Code:  WS1018m1
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" Sony Bravia KD-50X80K
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 50" Sony Bravia KD-50X80K
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" Sony Bravia KD-50X80K
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" Sony Bravia KD-50X80K