50" Toshiba 50UA3D63DG
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 54 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision
Maximum brightness 350 nt
Operating system
Operating system Android TV
Model year
Model year 2022
Application
Global applications NETFLIX, YouTube, Amazon Prime Video, Canal+
Czech apps SledováníTV
Slovak apps SledováníTV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan
SMART functions HbbTV, Voice control
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, DLNA
Total number of HDMI ports 3 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 65.5 cm
Depth without stand 8.1 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Package contents
Control in package Classic
Code:  WB050a1a2
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
[email protected] FAST ČR, U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, EUROPE
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" Toshiba 50UA3D63DG
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 50" Toshiba 50UA3D63DG
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" Toshiba 50UA3D63DG
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" Toshiba 50UA3D63DG