55" LG 55NANO769
Show alternatives
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10
Operating system
Operating system webOS
Application
Czech apps Vodafone TV
Voice assistant compatibility Amazon Alexa, Apple Home Kit
Connectivity
Total number of HDMI ports 3 ×
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 71.5 cm
Depth without stand 5.81 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Package contents
Control in package smart
Code:  WK612d003
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" LG 55NANO769
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" LG 55NANO769
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" LG 55NANO769