55" LG 55QNED813
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 64 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology QNED
Backlight Edge
Other screen features HDR, Local dimming
Supported HDR standards HDR10, HLG
Colour depth 10 bit
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2023
Application
Czech apps Skylink Live TV, Vodafone TV, Telly
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV
Voice assistant compatibility Amazon Alexa
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan, Hotel Mode, Light sensor
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast, Apple AirPlay2, DLNA
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 71.6 cm
Depth without stand 2.97 cm
Base width / leg spacing 50 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Grey, Blue
Audio
Speaker performance 20 W
Other audio features Automatic volume control
Package contents
Control in package smart
Code:  WK612d13h
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" LG 55QNED813
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" LG 55QNED813
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" LG 55QNED813
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" LG 55QNED813