55" Panasonic TV-55Z90BE6
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 84 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 1 W
Maximum power consumption 147 W
Typical power consumption 84 W
Screen size and resolution
Diagonal 55 " (139.7 cm)
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG, Dolby Vision IQ, HDR10+ Adaptive
Audio-video connectors HDMI 2.1, HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 4 ×
Audio connectors Digital optical output
Data and system connectors CI+
Total number of USB ports 3 ×
Dimensions and weight
TV width 122.5 cm
TV height 78.7 cm
TV depth 34.8 cm
TV weight 23 kg
Height without stand 76.9 cm
Depth without stand 5.8 cm
Base width / leg spacing 38.8 cm
VESA mounting 300×300
Audio
Speaker performance 60 W
Audio formats Dolby Atmos
Other audio features Separate headphone volume control
Package contents
Control in package Smart with voice control
Code:  WX244g06
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Panasonic TV-55Z90BE6
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Panasonic TV-55Z90BE6
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Panasonic TV-55Z90BE6
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Panasonic TV-55Z90BE6