55" Panasonic TV-55Z95BEG
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 84 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 1 W
Maximum power consumption 144 W
Typical power consumption 84 W
Screen size and resolution
Diagonal 55 " (139.7 cm)
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG, Dolby Vision IQ, HDR10+ Adaptive
Total number of HDMI ports 4 ×
Dimensions and weight
Height without stand 76.4 cm
Depth without stand 5.2 cm
Base width / leg spacing 38.8 cm
VESA mounting 300×300
Audio
Speaker performance 160 W
Audio formats Dolby Atmos
Built-in audio Soundbar
Sound quality by brand Technics
Other audio features Audio calibration, Separate headphone volume control
Package contents
Control in package Smart with voice control
Code:  WX244g03
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Panasonic TV-55Z95BEG
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Panasonic TV-55Z95BEG
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Panasonic TV-55Z95BEG
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Panasonic TV-55Z95BEG