55" Sony Bravia KD-55X80L
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 91 kWh/1000h
Screen size and resolution
Diagonal 55 " (139.7 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Model year
Model year 2023
Application
Czech apps Oneplay, Skylink Live TV, SledováníTV
Slovak apps O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Light sensor, Calman Ready
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, Miracast, Apple AirPlay2
Dimensions and weight
Height without stand 71.3 cm
Depth without stand 7.2 cm
Base width / leg spacing 107.2 cm
VESA mounting 300×300
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Atmos
Package contents
Control in package smart
Code:  WS1018z2d3c3
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" Sony Bravia KD-55X80L
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" Sony Bravia KD-55X80L
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" Sony Bravia KD-55X80L
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" Sony Bravia KD-55X80L