65" Metz 65MNH7000Z
Installment calculator 4,9%  interest from 418,- monthly
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 65 " (165.1 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Technology Mini LED
Backlight Mini LED
Other screen features HDR, Low Blue Light
Supported HDR standards HDR10+, Dolby Vision, HLG
Screen surface Anti-Glare
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2026
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Apple TV, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay, Vodafone TV, Telly
Slovak apps Voyo, SledováníTV
TV functions
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection WiFi, Chromecast
Audio-video connectors HDMI 2.1
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.1 ports 3 ×
Audio connectors Digital optical output, Headphone output (AUX)
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Charging options 12V adapter, AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 83.8 cm
Depth without stand 9.2 cm
Base width / leg spacing 131.5 cm
VESA mounting 400×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 30 W
Audio formats Dolby Atmos, Dolby Digital Plus
Package contents
Control in package Smart with voice control
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 84 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Code:  METZ004a61
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Metz Consumer Electronics GmbH Ohmstraße 55, D-90513 Zirndorf
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Metz 65MNH7000Z
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" Metz 65MNH7000Z
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Metz 65MNH7000Z
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Metz 65MNH7000Z