65" Sony Bravia 3 (K65S35B.CEI)
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Buy with code ALZADNY5
Discounted -4 % 21,042,- 21,999,-
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 484,- monthly
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 65 " (165.1 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Apple TV, Amazon Prime Video, Bravia Core
Voice assistant compatibility Google Assistant, Apple Home Kit
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan
SMART functions ECO mode
Gaming features GAME MODE, Ideal for PlayStation 5
Connectivity
Wireless connection WiFi, Apple AirPlay2, DLNA
Audio-video connectors HDMI 2.1, HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 4 ×
Number of HDMI 2.0 ports 4 ×
Audio connectors Digital optical output
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 145.2 cm
TV height 90.9 cm
TV depth 33.4 cm
TV weight 22.4 kg
Height without stand 83.6 cm
Depth without stand 7.2 cm
Base width / leg spacing 117.5 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats DTS Digital Surround, Dolby Atmos
Other audio features Audio calibration
Package contents
Control in package Smart with voice control
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 93 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Power outlet type
Country Czechia, Slovakia, Hungary, Germany, Russia, Austria
Code:  WS7911d3
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Sony Bravia 3 (K65S35B.CEI)
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Sony Bravia 3 (K65S35B.CEI)
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Sony Bravia 3 (K65S35B.CEI)