65" Sony Bravia KD-65X85L
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 552,- monthly
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 65 " (165.1 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR, Local dimming
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2023
Application
Global applications Spotify, Twitch, Rakuten TV, SkyShowtime, Kodi, Canal+, Deezer, Bravia Core
Czech apps Oneplay, SledováníTV, Vodafone TV, Telly
Slovak apps Voyo, SledováníTV
TV functions
Multimedia features Skylink Fast Scan
SMART functions ECO mode
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, DLNA
Audio-video connectors HDMI 2.1, HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 4 ×
Number of HDMI 2.1 ports 2 ×
Number of HDMI 2.0 ports 2 ×
Audio connectors Digital optical output
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 144.7 cm
TV height 90.7 cm
TV depth 33.6 cm
TV weight 25 kg
Height without stand 83.2 cm
Depth without stand 5.7 cm
Base width / leg spacing 125 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Atmos
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 101 kWh/1000h
Power outlet type
3D/AR
3D/AR 3D model + AR model in Android app, 3D model + AR model in iOS app
Code:  WS1019s1fx3
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Sony Bravia KD-65X85L
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" Sony Bravia KD-65X85L
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Sony Bravia KD-65X85L
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Sony Bravia KD-65X85L