75" Sony Bravia XR-75X95L
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
3D/AR
3D/AR 3D model + AR model in Android app, 3D model + AR model in iOS app
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 106 kWh/1000h
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Backlight Mini LED
Other screen features HDR, Local dimming
Supported HDR standards HDR10, Dolby Vision, HLG
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2023
Application
Czech apps Skylink Live TV, SledováníTV
Slovak apps O2 TV, Skylink Live TV, SledováníTV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Light sensor, Calman Ready
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast, Miracast, Apple AirPlay2
Total number of HDMI ports 4 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 96 cm
Depth without stand 5.9 cm
Base width / leg spacing 166.5 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 60 W
Audio formats Dolby Atmos
Package contents
Control in package smart
Code:  WS7912c1
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 75" Sony Bravia XR-75X95L
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 75" Sony Bravia XR-75X95L
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 75" Sony Bravia XR-75X95L
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 75" Sony Bravia XR-75X95L