97" LG OLED97M59
Power outlet type
Country Czechia
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 197 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Diagonal 97 " (246.38 cm)
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Colour depth 10
Operating system
Operating system webOS
Interface Language Czech, English
Model year
Model year 2025
Application
Voice assistant compatibility Amazon Alexa, Apple Home Kit
TV functions
SMART functions Voice control
Gaming features VRR (Variable Refresh Rate), AMD FreeSync Premium, Nvidia G-SYNC
Connectivity
Wireless connection Bluetooth, Chromecast, Apple AirPlay2
WiFi standards WiFi 6
Total number of HDMI ports 3 ×
Charging options AC 220-240V
Dimensions and weight
Depth without stand 2.82 cm
VESA mounting 600×400
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 60 W
Audio formats Dolby Atmos, Dolby Digital AC3
Package contents
Control in package Smart with voice control
Package contents Removable stand
Code:  WK767
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 97" LG OLED97M59
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 97" LG OLED97M59
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 97" LG OLED97M59
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 97" LG OLED97M59