23,8" Rapture VIDE IFF24144
Show alternatives
Product accessories
Manufacturer website
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
3D/AR
3D/AR 3D model + AR model in Android app, 3D model + AR model in iOS app
Power outlet type
Country Czechia, Slovakia
Display diagonal and resolution
Diagonal 23.8 " (60.45 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 144 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 280 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Anti-Glare
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
DisplayPort 2 ×
Colour gamut
Adobe RGB 72 %
sRGB 95 %
Features and functions
Features Tilting
Functions Blue light filter, Flicker-free
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 54 cm
Height 40 cm
Depth 14.3 cm
Weight 2.85 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 18 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode E
Code:  RPTLCD0550
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Alza.cz a.s., Jankovcova 1522/53, 170 00 Praha 7 - Holešovice, +420 225 340 111, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 23,8" Rapture VIDE IFF24144
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 23,8" Rapture VIDE IFF24144
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 23,8" Rapture VIDE IFF24144
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 23,8" Rapture VIDE IFF24144