24" Philips 24B2D5300
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 24 " (60.96 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 120 Hz
Response time 0.4 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 1500:1
Surface display Anti-Glare
Technology Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 6 bit
Connection
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 1.4
Data interface USB-C
Data interface standards USB 3.2 Gen 1
Audio interface headphone input
HDMI 2 ×
USB-C 2 ×
USB 3.2 Gen 1 4 ×
Colour gamut
Adobe RGB 72 %
sRGB 100 %
Features and functions
Features Tilting
Functions Blue light filter, Flicker-free, Power Delivery
Equipment Kensington lock
Maximum Power Delivery performance 65 W
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 54.1 cm
Height 41.3 cm
Depth 12.7 cm
Weight 5.32 kg
Packaging
Cables included USB-C
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode D
Energy consumption in SDR mode 23 kWh/1000h
Code:  WC118a14g2
Warranty: 60 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 24" Philips 24B2D5300
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 24" Philips 24B2D5300
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 24" Philips 24B2D5300
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 24" Philips 24B2D5300