27" ASUS ROG Strix XG27ACMS
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Quad HD
Resolution 2560 × 1440
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 320 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 350 cd/m2
Native contrast 1000:1
Technology FreeSync Premium, Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, USB-C, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.1
Audio interface headphone input
HDMI 1 ×
DisplayPort 1 ×
USB-C 1 ×
Colour gamut
sRGB 130 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot, Tilting
Functions HDR
Equipment Kensington lock
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.5 cm
Height 51.3 cm
Depth 21.9 cm
Weight 6.52 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included DisplayPort
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 26 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 27 W
Code:  WA049nda5
Warranty: 36 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" ASUS ROG Strix XG27ACMS
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" ASUS ROG Strix XG27ACMS
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" ASUS ROG Strix XG27ACMS
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" ASUS ROG Strix XG27ACMS