27" Philips 27E2N1100L/00
Price Guarantee
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type VA
Refresh rate 100 Hz
Response time 1 ms
Maximum brightness 250 cd/m2
Native contrast 4000:1
Surface display Anti-Glare
Technology Adaptive-Sync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight LED
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface (GUI) standards HDMI 1.4
HDMI 1 ×
VGA 1 ×
Features and functions
Features Tilting
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 61.4 cm
Height 45.7 cm
Depth 20 cm
Weight 3.05 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode D
Energy consumption in SDR mode 18 kWh/1000h
Standby consumption 0.5 W
Typical power consumption 18 W
Code:  WC120b6
Warranty: 36 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" Philips 27E2N1100L/00
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" Philips 27E2N1100L/00
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" Philips 27E2N1100L/00
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" Philips 27E2N1100L/00