27" Samsung UE27F6002F
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 142,- monthly
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 27 " (68.58 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10+
Operating system
Operating system Tizen OS
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian, English, French, Italian, Spanish
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, Amazon Prime Video
Voice assistant compatibility Bixby
TV functions
SMART functions HbbTV
Connectivity
Wireless connection Apple AirPlay2, DLNA
Total number of HDMI ports 2 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 36.95 cm
Depth without stand 4.11 cm
Base width / leg spacing 20.04 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Other audio features Motion-tracking sound
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy efficiency class in HDR mode F
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 48 W
Typical power consumption 21 W
Power outlet type
Code:  WR174a
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 27" Samsung UE27F6002F
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 27" Samsung UE27F6002F
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 27" Samsung UE27F6002F
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 27" Samsung UE27F6002F