32" ASUS ProArt Display PA32UCR-K
+ kalibrační sonda X-Rite
Show alternatives
Product accessories
Manufacturer website
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Warranty
Extended warranty Extended Warranty
Display diagonal and resolution
Diagonal 32 " (81.28 cm)
Resolution Type 4K Ultra HD
Resolution 3840 × 2160
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Panel technology LCD
Panel type IPS
Refresh rate 60 Hz
Response time 5 ms
Maximum brightness 1,000 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Matte
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 16:9
Backlight and colour
Backlight Mini LED
Colour depth 10 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, USB-C, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.2, HDMI 2.0
Audio interface headphone input
HDMI 3 ×
DisplayPort 1 ×
USB-C 1 ×
USB 3 ×
Colour gamut
Adobe RGB 99.5 %
sRGB 100 %
Features and functions
Features Adjustable height, Pivot
Functions Blue light filter, Flicker-free, Power Delivery
Equipment Speakers
Maximum Power Delivery performance 80 W
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 72.69 cm
Height 42.59 cm
Depth 6.87 cm
Weight 12.3 kg
VESA mounting 100×100
Packaging
Cables included HDMI, DisplayPort, USB-A
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 42 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Code:  WA049m1c0a
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
ASUS COMPUTER GmbH, Harkortstrasse 21-23, 40880 Ratingen, Germany, Europe, [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 32" ASUS ProArt Display PA32UCR-K
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 32" ASUS ProArt Display PA32UCR-K
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 32" ASUS ProArt Display PA32UCR-K
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 32" ASUS ProArt Display PA32UCR-K