34" LG UltraWide 34WP88CP
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Display diagonal and resolution
Diagonal 34 " (86.36 cm)
Resolution Type Ultra Wide QHD
Resolution 3440 × 1440
Construction
Construction Angled
Panel and screen technology
Panel type IPS
Refresh rate 60 Hz
Response time 5 ms
Maximum brightness 300 cd/m2
Native contrast 1000:1
Surface display Anti-Glare
Technology FreeSync
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Widescreen
Aspect Ratio 21:9
Backlight and colour
Colour depth 8 bit
Connection
Graphical user interface HDMI, USB-C, DisplayPort
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.4, HDMI 2.0
Audio interface headphone input
HDMI 1 ×
DisplayPort 1 ×
Features and functions
Functions Flicker-free, Power Delivery
Maximum Power Delivery performance 96 W
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 81.6 cm
Height 48.3 cm
Depth 22.3 cm
Weight 5.92 kg
VESA mounting 100×100
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 32 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Code:  WK060a1o164a2
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 34" LG UltraWide 34WP88CP
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 34" LG UltraWide 34WP88CP
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 34" LG UltraWide 34WP88CP
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 34" LG UltraWide 34WP88CP