40" Blaupunkt 40FCT6000S
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Buy with code ALZADNY15
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 122,- monthly
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 40 " (101.6 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Operating system
Operating system Tizen OS
Interface Language Czech, Slovak, German, English
Model year
Model year 2025
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay, Prima+, Vodafone TV
Slovak apps O2 TV, Voyo
TV functions
SMART functions HbbTV
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth
Audio-video connectors HDMI 2.1
Total number of HDMI ports 2 ×
Number of HDMI 2.0 ports 2 ×
Data and system connectors USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 89.3 cm
TV height 56.1 cm
TV depth 19.8 cm
TV weight 5.6 kg
Height without stand 50.9 cm
Depth without stand 8.2 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 12 W
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 37 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 37 W
Typical power consumption 37 W
Power outlet type
Country Czechia, Slovakia, Hungary, Germany, Austria
Code:  TVblau014b2
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Union distribution s.r.o. Na strži 1702/65, Praha 4 – Nusle, 140 00 [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 40" Blaupunkt 40FCT6000S
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 40" Blaupunkt 40FCT6000S
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 40" Blaupunkt 40FCT6000S
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 40" Blaupunkt 40FCT6000S