40" Blaupunkt 40FGC5501S
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 99,- monthly
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 40 " (101.6 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Operating system
Operating system Google TV
Model year
Model year 2026
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay, Prima+, Vodafone TV
Slovak apps O2 TV, Voyo, SledováníTV
Voice assistant compatibility Google Assistant
TV functions
Multimedia features Playback from USB
SMART functions HbbTV, Voice control
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Chromecast
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 2 ×
Number of HDMI 2.0 ports 2 ×
Data and system connectors USB, CI+
Total number of USB ports 2 ×
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 89.2 cm
TV height 53.5 cm
TV depth 17.2 cm
TV weight 4.3 kg
Height without stand 51.1 cm
Depth without stand 6 cm
VESA mounting 100×100
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 16 W
Package contents
Control in package Smart with voice control
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 39 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode F
Standby consumption 0.5 W
Maximum power consumption 39 W
Typical power consumption 39 W
Code:  TVblau016c
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Union distribution s.r.o. Na strži 1702/65, Praha 4 – Nusle, 140 00 [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 40" Blaupunkt 40FGC5501S
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 40" Blaupunkt 40FGC5501S
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 40" Blaupunkt 40FGC5501S
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 40" Blaupunkt 40FGC5501S