40" Toshiba 40LV2E63DG
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode E
Energy consumption in SDR mode 37 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Diagonal 40 " (101.6 cm)
Maximum resolution Full HD
Display resolution 1920 × 1080 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10
Colour depth 10 bit
Operating system
Operating system Vidaa
Model year
Model year 2023
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, YouTube, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay, Skylink Live TV, Telly
Slovak apps Skylink Live TV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Hotel Mode
SMART functions HbbTV
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast
Total number of HDMI ports 2 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 51.7 cm
Depth without stand 8.7 cm
VESA mounting 100×100
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 16 W
Package contents
Control in package Classic
Code:  WB043a6c
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
[email protected] FAST ČR, U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, EUROPE
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 40" Toshiba 40LV2E63DG
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 40" Toshiba 40LV2E63DG
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 40" Toshiba 40LV2E63DG
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 40" Toshiba 40LV2E63DG