42" Philips 42BDL5055P
Show alternatives
Product accessories
Manufacturer website
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Display diagonal and resolution
Diagonal 42 " (106.68 cm)
Resolution Type Full HD
Resolution 1920 × 1080
Construction
Construction Straight
Panel and screen technology
Refresh rate 60 Hz
Response time 8 ms
Maximum brightness 500 cd/m2
Native contrast 1300:1
Aspect Ratio
Aspect Ratio Type Standard
Aspect Ratio 16:9
Connection
Graphical user interface HDMI, DisplayPort, DVI
Graphical user interface (GUI) standards DisplayPort 1.2, HDMI 1.4
Data interface OPS, Micro USB (type B), 2.5mm RS232C connector
Data interface standards USB 2.0
Audio interface headphone input, 3.5mm IR connector
HDMI 2 ×
DVI 1 ×
DisplayPort 1 ×
USB 3 ×
Features and functions
Features Pivot
Equipment Speakers
Colour
Colour Black
Dimensions and weight
Width 94.69 cm
Height 54.1 cm
Depth 5.68 cm
Weight 15.5 kg
VESA mounting 200×200
Packaging
Cables included RS232
Code:  WC130e3
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Pernerova 702/39, 186 00 Prague 8,   [email protected]
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 42" Philips 42BDL5055P
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 42" Philips 42BDL5055P
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 42" Philips 42BDL5055P
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 42" Philips 42BDL5055P