43" LG 43UT91006
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Edge
Other screen features HDR, Local dimming
Supported HDR standards HDR10, HLG
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2024
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, Twitch, Amazon Prime Video
Slovak apps O2 TV
Voice assistant compatibility Amazon Alexa
TV functions
Gaming features Ideal for PlayStation 5
Connectivity
Total number of HDMI ports 3 ×
Tuners
Tuner type DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 56.5 cm
Depth without stand 2.97 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Package contents
Control in package smart
Code:  WK611a
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 43" LG 43UT91006
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 43" LG 43UT91006
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 43" LG 43UT91006