50" LG 50UR78003
Show alternatives
Product accessories
Specifications
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 65 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Diagonal 50 " (127 cm)
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG
Colour depth 10 bit
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2023
Application
Czech apps Oneplay, Skylink Live TV, Vodafone TV, Telly
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV
Voice assistant compatibility Amazon Alexa
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan, Hotel Mode, Light sensor
SMART functions HbbTV
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast, Apple AirPlay2, DLNA
Total number of HDMI ports 3 ×
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 65.1 cm
Depth without stand 5.71 cm
Base width / leg spacing 85.9 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Grey
Audio
Speaker performance 20 W
Package contents
Control in package Classic
Code:  WK612d01f
Links: Product Fiche Producer's Website:
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" LG 50UR78003
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 50" LG 50UR78003
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" LG 50UR78003
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 50" LG 50UR78003