50" LG 50UT91006
Show alternatives
Product accessories
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 65 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Screen size and resolution
Diagonal 50 " (127 cm)
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Edge
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2024
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, Apple TV, Amazon Prime Video
Czech apps Oneplay
Voice assistant compatibility Amazon Alexa
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 65.2 cm
Depth without stand 2.97 cm
VESA mounting 200×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Package contents
Control in package smart
Code:  WK617b
Links: Producer's Website:
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 50" LG 50UT91006
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 50" LG 50UT91006
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 50" LG 50UT91006