55" LG OLED55C59LB
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 690,- monthly
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 55 " (139.7 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR, Low Blue Light, Flicker-Free
Supported HDR standards HDR10, HLG, Dolby Vision IQ
Screen surface Anti-Glare
Colour depth 10
Operating system
Operating system webOS
Interface Language Czech, Slovak, Hungarian, English, French
Model year
Model year 2025
Application
Czech apps Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Vodafone TV, Kuki, Telly, LepšíTV, AntikTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV, Kuki, LepšíTV, AntikTV
Voice assistant compatibility Amazon Alexa, Apple Home Kit
TV functions
SMART functions HbbTV, Voice control, ECO mode
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate), AMD FreeSync Premium, Nvidia G-SYNC
Connectivity
Wireless connection Bluetooth, Chromecast, Miracast, Apple AirPlay2, DLNA
WiFi standards WiFi 6
Audio-video connectors HDMI 2.1
Total number of HDMI ports 4 ×
Number of HDMI 2.1 ports 4 ×
Audio connectors Digital optical output
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+ 1.4
Total number of USB ports 3 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 122.2 cm
TV height 75.7 cm
TV depth 23 cm
TV weight 16 kg
Height without stand 70.3 cm
Depth without stand 4.51 cm
Base width / leg spacing 47 cm
VESA mounting 300×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 40 W
Audio formats Dolby Atmos, Dolby Digital AC3
Other audio features Audio calibration, Automatic volume control, Separate headphone volume control
Package contents
Control in package Smart with voice control
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 84 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Power outlet type
Awards
Awards dTest
Code:  wk6018c57
Warranty: 24 months
Links: Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 55" LG OLED55C59LB
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 55" LG OLED55C59LB
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 55" LG OLED55C59LB
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 55" LG OLED55C59LB