65" LG 65UA74006
Show alternatives
Product accessories
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Power outlet type
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 100 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Awards
Awards iF Design Award 2025
Screen size and resolution
Diagonal 65 " (165.1 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG
Colour depth 10
Operating system
Operating system webOS
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian, English, French, Italian, Spanish
Model year
Model year 2025
Application
Czech apps Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Kuki, Telly, LepšíTV, AntikTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV, SledováníTV, Kuki, LepšíTV
Voice assistant compatibility Google Assistant, Amazon Alexa, Apple Home Kit
TV functions
SMART functions HbbTV, ECO mode
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection Bluetooth, Chromecast, Miracast, Apple AirPlay2, DLNA
WiFi standards WiFi 5
Total number of HDMI ports 3 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
Height without stand 84.1 cm
Depth without stand 6.8 cm
Base width / leg spacing 121.7 cm
VESA mounting 300×200
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Digital AC3
Other audio features Separate headphone volume control
Package contents
Control in package Classic
Package contents Removable stand
Code:  WK6017a65c
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" LG 65UA74006
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" LG 65UA74006
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" LG 65UA74006
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" LG 65UA74006