65" LG 65UR76003
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode F
Energy consumption in SDR mode 100 kWh/1000h
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2023
Application
Voice assistant compatibility Apple Home Kit
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB
SMART functions HbbTV, Voice control
Gaming features GAME MODE
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast, Apple AirPlay2, DLNA
Total number of HDMI ports 3 ×
Charging options AC 220-240V
Dimensions and weight
VESA mounting 300×300
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Digital AC4, Dolby Digital Plus (E-AC-3), Dolby Digital AC3
Package contents
Control in package Classic
Code:  WK612e165b1
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" LG 65UR76003
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" LG 65UR76003