65" Sencor SLE 65US801TCSB
Show alternatives
Product accessories
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 105 kWh/1000h
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10
Maximum brightness 270 nt
Application
Global applications NETFLIX, Disney+, HBO Max, YouTube, Apple TV, Amazon Prime Video, Canal+
Czech apps Skylink Live TV
Slovak apps O2 TV, Voyo, Skylink Live TV
TV functions
Multimedia features Playback from USB, Recording to USB, Skylink Fast Scan
SMART functions HbbTV, Voice control
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast, Apple AirPlay2, DLNA
Dimensions and weight
Height without stand 83.1 cm
Depth without stand 7.9 cm
VESA mounting 300×200
Audio
Speaker performance 16 W
Audio formats Dolby Digital Plus (E-AC-3)
Package contents
Control in package smart
Code:  WS544sg0a
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
FAST ČR, a.s., U Sanitasu 1621, 251 01 Říčany, Czech Republic, [email protected]
Sencor was founded in 1969 in Japan. The name "Sencor" means "a thousand hearts" in Japanese. The company currently distributes its products in more than 25 countries, with extremely diverse offerings in consumer electronics, tablets and phones, office equipment, electronics, cars, and products for the home and kitchen. Sencor is known for dependable quality and attractive design at a reasonable price.
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 65" Sencor SLE 65US801TCSB
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 65" Sencor SLE 65US801TCSB
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 65" Sencor SLE 65US801TCSB
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 65" Sencor SLE 65US801TCSB