75" LG 75UA75006
We will bring it up. We will mount it on the wall. Choose a time.
Info
Price Guarantee
Installment calculator 4,9%  interest from 391,- monthly
Specifications
Screen size and resolution
Diagonal 75 " (190.5 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160 px
Screen
Panel refresh rate 50 / 60 Hz
Backlight Direct
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HLG
Colour depth 8
Operating system
Operating system webOS
Model year
Model year 2025
Application
Czech apps Oneplay, Prima+, Skylink Live TV, SledováníTV, Kuki, Telly, LepšíTV, AntikTV
Slovak apps O2 TV, Voyo, SledováníTV, Kuki, LepšíTV, AntikTV
Hungarian apps AntikTV
Voice assistant compatibility Amazon Alexa, Apple Home Kit
TV functions
Multimedia features Recording to USB, Skylink Fast Scan, PIP (Picture In Picture), Light sensor
SMART functions HbbTV, ECO mode
Gaming features GAME MODE, VRR (Variable Refresh Rate)
Connectivity
Wireless connection Bluetooth, Chromecast, Apple AirPlay2, DLNA
WiFi standards WiFi 5
Audio-video connectors HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 3 ×
Number of HDMI 2.0 ports 3 ×
Audio connectors Digital optical output
Data and system connectors LAN (RJ-45), USB, CI+ 1.4
Total number of USB ports 2 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 166.8 cm
TV height 103.1 cm
TV depth 34.4 cm
TV weight 24 kg
Height without stand 96 cm
Depth without stand 5.98 cm
Base width / leg spacing 154.6 cm
VESA mounting 300×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 20 W
Audio formats Dolby Digital AC3
Other audio features Audio calibration, Automatic volume control, Separate headphone volume control
Package contents
Control in package Classic
Package contents Removable stand
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 137 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 0.5 W
Power outlet type
Code:  WK6017a51
Warranty: 24 months
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 75" LG 75UA75006
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 75" LG 75UA75006
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 75" LG 75UA75006
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 75" LG 75UA75006