77" Panasonic TV-77Z90BE6
Show alternatives
Don't like the alternatives?
Choose from the full offer
Specifications
Energy specifications
Energy efficiency class in SDR mode G
Energy consumption in SDR mode 147 kWh/1000h
Energy efficiency class in HDR mode G
Standby consumption 1 W
Maximum power consumption 239 W
Typical power consumption 147 W
Screen size and resolution
Diagonal 77 " (195.58 cm)
Maximum resolution 4K Ultra HD
Display resolution 3840 × 2160
Screen
Panel refresh rate 100 / 120 Hz
Technology OLED
Other screen features HDR
Supported HDR standards HDR10, HDR10+, Dolby Vision, HLG, Dolby Vision IQ, HDR10+ Adaptive
Operating system
Operating system Custom OS
Interface Language Czech, Slovak, German, Hungarian, English
Model year
Model year 2025
Application
Czech apps SledováníTV, LepšíTV
Slovak apps SledováníTV
Voice assistant compatibility Amazon Alexa, Apple Home Kit
TV functions
SMART functions Voice control
Connectivity
Wireless connection WiFi, Bluetooth, Miracast, Apple AirPlay2, DLNA
Audio-video connectors HDMI 2.1, HDMI 2.0
Total number of HDMI ports 4 ×
Audio connectors Digital optical output
Data and system connectors CI+
Total number of USB ports 3 ×
Charging options AC 220-240V
Tuners
Tuner type DVB-T2 HEVC, DVB-S2, DVB-C
Dimensions and weight
TV width 172.3 cm
TV height 107.6 cm
TV depth 35 cm
TV weight 46.5 kg
Height without stand 104.8 cm
Depth without stand 6.8 cm
Base width / leg spacing 50 cm
VESA mounting 400×300
Colour
Colour Black
Audio
Speaker performance 60 W
Audio formats Dolby Atmos
Other audio features Separate headphone volume control
Package contents
Control in package Smart with voice control
Code:  WX244g04
Links: Product Fiche Producer's Website:
Manufacturer information
Show more
Related categories
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si 77" Panasonic TV-77Z90BE6
Für Versand nach Deutschland, besuchen Sie bitte 77" Panasonic TV-77Z90BE6
Für Versand nach Österreich, besuchen Sie bitte 77" Panasonic TV-77Z90BE6
Magyarországra történő kiszállításért tekintse meg ezt a termékoldalt: 77" Panasonic TV-77Z90BE6