Cheap radiator Coolants
On this page you will find radiator Coolants at the lowest prices, more so all radiator Coolants ranked from the lowest to the highest price. It will be easier to see products that are now marked at their lowest price. The item with the lowest price in this category is My Car Antifreeze G11 blue -35°C, 1l marked at 79 Kč incl. VAT. Is this what you’re looking for?
All from 71
MOTUL AUTO COOL EXPERT -37°C 5L
409,-
82 Kč/l
Currently Unavailable
Coolant - for manufacturer specifications and OEM approvals: See technical sheet - 82 Kč/1 l
Fridex Stabil 3l
438,-
146 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coolant - for all types of older vehicles, agricultural and construction machinery, colourless to yellowish liquid, miscible with water in any proportion, a mixture of...
Fridex G48 3l green
438,-
146 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coolant - Fridex G48 3l green - 146 Kč/1 l
Fridex JIS for Japanese and Korean cars, 3 l
489,-
163 Kč/l
Currently Unavailable
Coolant - concentrate, for passenger cars, blue and green colour, volume 3000 ml, according to ASTM D3306 standards and norms, ASTM D6210 and JIS K 2234 (Japan) - 163 Kč/1 l
RAVENOL TTC Trad. Tech. Coolant Concentrate; 5 L
766,-
153 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Coolant Recommendation: AFNOR R15-601, ASTM D1384, ASTM D2809, ASTM D3306 Type 1, ASTM D4340, ASTM D4985, ASTM D6210 Type 1-FF, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16...
RAVENOL HJC Hybrid Japanese Coolant Concentrate; 5 L
784,-
157 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Coolant - RAVENOL Antifreeze HJC - FL 22 - is a year-round coolant based on ethylene glycol, free of nitrites, amines, phosphates and silicates. The product is formulated on the...
Happy Car G12+ 10l
800,-
80 Kč/l
In stock 4 pcs at the supplier's
Coolant G12+ (Type F) - concentrate, for passenger cars, pink colour, freeze protection up to -35 °C, volume 10000 ml, according to VW TL 744-D/F norms and standards - 80 Kč/1 l
RAVENOL LTC Lobrid Techn. Coolant Concentrate; 5 L
817,-
163 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Coolant Recommendation: Chrysler MS-90032, MAN 324 Si-OAT, MB 325.5, Mopar 68163848AA, Mopar 68163849AA, Scania TB 1451, VW G.012 A8G M1, VW G.012 A8G M8, VW G.012 A8G M9, VW G.013...
Skoda original G12 evo to -35C 5l
839,-
168 Kč/l
Currently Unavailable
Coolant G12 Evo - ready to use, for passenger cars, pink, frost protection to -35 °C, volume 5000 ml - 168 Kč/1 l
RAVENOL HTC Hybrid Technology Coolant Concentrate; 5 L
865,-
173 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Coolant Recommendation: ASTM D4340, ASTM D4985, Audi, BMW 81229407454, BMW 83192211191, DAF, Ford AF Plus, Ford ESE-M978B4H-A, GM 1825M, GM 1899M, GM 93740140, GM 93740141, GM...
VP Racing Coolant Ultra Power HD Red 50/50, 3,78 l
990,-
262 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Coolant - 262 Kč/1 l
VP Racing Coolant Ultra Power Gold 50/50, 3,78 l
990,-
262 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Coolant - 262 Kč/1 l
Happy Car Antifreeze G12+ 25 l
990,-
40 Kč/l
Currently Unavailable
Coolant G12+ (Type F) - concentrate, for cars and trucks, pink colour, freeze protection down to -43 °C, volume 25000 ml, according to VW TL 744-D/F norms and standards -...
VP Racing Stay Frosty Race Ready Racing Coolant, 1.89 l
1,199,-
634 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Coolant - 634 Kč/1 l
VP Racing Coolant Stay Frosty Hi-Performance, 1,89 l
1,299,-
687 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coolant - 687 Kč/1 l
Repsol Antigel red Concentrated G12 - 20 l
1,646,-
82 Kč/l
In stock 1 pcs at the supplier's
Coolant G12++ (Type G) - concentrate, for passenger cars, purple colour, frost protection up to -37 °C, volume 20000 ml - 82 Kč/1 l
Happy Car Antifreeze G11 25 l
1,799,-
72 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Coolant - concentrate, for cars and trucks, colour blue, freeze protection down to -43 °C, volume 25000 ml, according to VW TL 774-C norms and standards (equivalent to G11) -...
VP Racing Stay Frosty Race Ready Racing Coolant, 3.78 l
1,990,-
526 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Coolant - 526 Kč/1 l
VP Racing Coolant Stay Frosty Hi-Performance, 3,78 l
2,199,-
582 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Coolant - 582 Kč/1 l
RAVENOL TTC Trad. Tech. Coolant Concentrate; 20 L
2,868,-
143 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Coolant Recommendation: AFNOR R15-601, ASTM D1384, ASTM D2809, ASTM D3306 Type 1, ASTM D4340, ASTM D4985, ASTM D6210 Type 1-FF, BS 6580 (GB), Chrysler MS-7170, CUNA NC 956-16...
RAVENOL OTC Organic Techn. Coolant Concentrate; 20 L
3,001,-
150 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Coolant Recommendation: DAF 74002, Deutz DQC CB-14, Ford 1336797, Ford 1336807, Ford 1365305, Ford WSS-M97B44-D (ab Modell 1999), Jaguar JLM 209722, Jaguar Land Rover STJLR...
No longer sold
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Chladiace kvapaliny do auta
Magyarországra rendelnél? Látogasd meg ezt a termékkategóriát
Fagyállók