Engine Oil CASTROL
Engine Oil CASTROL – same-day delivery available. Just make sure the product you want is in stock. Choose products to buy from the comfort of your home and have them delivered to your address, to an AlzaBox, or to one of our stores. Learn more about why shop on Alza.cz.
Continue
All from 73
Castrol Magnatec 5W-20 E, 4 l
929,-
232 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Motor Oil 5W-20, synthetic, for 4-stroke engines, Ford WSS M2C948-B, volume: 4l - 232 Kč/1 l
Castrol Edge 0W-20 C5, 1 l
329,-
329 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Motor Oil 0W-20, synthetic, for 4-stroke engines, API SP, ACEA C5, MB 229,71, Fiat 9,55535-CR1 and Fiat 9,55535-GSX, Opel OV 040 1547 and GM Dexos 1 Gen 3, Ford WSS M2C947-A and...
CASTROL Magnatec 5W-30 C2; 1L
249,-
249 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Motor Oil 5W-30, synthetic, for 4-stroke engines, ACEA C2, volume: 1l - 249 Kč/1 l
CASTROL Power 1 Ultimate 4T 5W-40 1l
306,-
306 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Motor Oil 5W-40, synthetic, for 4-stroke engines, API SL and SN, volume: 1l - 306 Kč/1 l
Castrol Edge 10W-60, 1 l
399,-
399 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Motor Oil 10W-60, synthetic, for 4-stroke engines, API CF and SN, ACEA A3/B3 and A3/B4, VW 505,00 and VW 501,01, volume: 1l - 399 Kč/1 l
Castrol Magnatec Stop-Start 5W-30 C2 - 4 liters
908,-
227 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Motor Oil 5W-30, synthetic, for 4-stroke engines, API SN, ACEA C2, B71 2290, volume: 4l - 227 Kč/1 l
CASTROL GTX 10W-40 A3/B4; 5 l
799,-
160 Kč/l
In stock 3 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Motor Oil 10W-40, semisynthetic, for 4-stroke engines, API SP, ACEA A3/B4, VW 505,00 and VW 501,01, MB 229,3 and MB 226,5, Fiat 9,55535-G2 and Fiat 9,55535-D2, RN 0700 and RN 0710,...
CASTROL Magnatec Diesel 5W-40 DPF, 1l
280,-
280 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Motor Oil 5W-40, synthetic, for 4-stroke engines, API CF, SM and SN, ACEA C3, VW 505,00 and VW 505,01, MB 229,51 and MB 229,31, Fiat 9,55535-S2, Opel OV 040 1547, Ford WSS...
Castrol GTX 10W-40 A/B 1L
179,-
179 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Motor Oil 10W-40, semisynthetic, for 4-stroke engines, API SP, ACEA A3/B4, VW 505,00 and VW 501,01, MB 229,3 and MB 226,5, Fiat 9,55535-G2 and Fiat 9,55535-D2, RN 0700 and RN 0710,...
CASTROL GTX 5W-30 C4; 1L
239,-
239 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Motor Oil 5W-30, synthetic, for 4-stroke engines, ACEA C4, MB 226,51, RN 0720, volume: 1l - 239 Kč/1 l
CASTROL Magnatec 5W-30 C2; 5 l
1,119,-
224 Kč/l
In stock > 5 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Motor Oil 5W-30, synthetic, for 4-stroke engines, ACEA C2, B71 2290, volume: 5l - 224 Kč/1 l
CASTROL Power 1 Ultimate 4T 10W-40, 1 l
279,-
279 Kč/l
In stock > 10 pcs
Order by midnight, get it at the AlzaBox in the morning.
Info
Motor Oil 10W-40, synthetic, for 4-stroke engines, API SN, volume: 1l - 279 Kč/1 l
Oil EDGE Turbo Diesel 5W-40 TITANIUM FST 4 lt
1,348,-
337 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Motor Oil 5W-40, synthetic, for 4-stroke engines, longlife, API CF and SN, ACEA C3, VW 505,00 and VW 505,01, MB 229,51, MB 229,31 and MB 226,5, GM Dexos 2, RN 0700 and RN 0710,...
Castrol GTX 10W-40 A3/B4; 4L
895,-
224 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Motor Oil 10W-40, semisynthetic, for 4-stroke engines, API SP, ACEA A3/B4, VW 505,00 and VW 501,01, MB 229,3 and MB 226,5, Fiat 9,55535-G2 and Fiat 9,55535-D2, RN 0700 and RN 0710,...
Castrol Edge 10W-60, 4 l
1,580,-
395 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Motor Oil 10W-60, synthetic, for 4-stroke engines, API CF and SN, ACEA A3/B3 and A3/B4, VW 505,00 and VW 501,01, volume: 4l - 395 Kč/1 l
Castrol EDGE 0W-30 TITANIUM FST 4 lt
1,726,-
432 Kč/l
In stock > 5 pcs at the supplier's
Motor Oil 0W-30, synthetic, for 4-stroke engines, longlife, API SN, ACEA C3, BMW Longlife-04 and BMW Longlife-19 FE, MB 229,51, MB 229,31 and MB 226,5, Opel OV 040 1547, RN 0700...
Castrol Edge Titanium LL IV FE 0W-20 1L
319,-
319 Kč/l
Currently Unavailable
Motor Oil 0W-20, synthetic, for 4-stroke engines, longlife, ACEA C5, VW 509,00 and VW 508,00, Porsche C20, Ford WSS M2C956-A1, volume: 1l - 319 Kč/1 l
Castrol Edge 0W-20 V, 1 l
409,-
409 Kč/l
Currently Unavailable
Motor Oil 0W-20, synthetic, for 4-stroke engines, ACEA C5, volume: 1l - 409 Kč/1 l
CASTROL GTX RN17 5W-30 5l
899,-
180 Kč/l
Currently Unavailable
Motor Oil 5W-30, synthetic, for 4-stroke engines, ACEA C3, MB 226,52, RN 17, volume: 5l - 180 Kč/1 l
Castrol Edge Professional V 0W-20
319,-
319 Kč/l
Currently Unavailable
Motor Oil 0W-20, synthetic, for 4-stroke engines, ACEA C5, volume: 1l - 319 Kč/1 l
CASTROL Edge Professional Longlife IV FE 0W-20, 1l
279,-
279 Kč/l
Currently Unavailable
Motor Oil 0W-20, synthetic, for 4-stroke engines, longlife, ACEA C6, VW 509,00 and VW 508,00, BMW Longlife-17 FE+, MB 229,71, Porsche C20, volume: 1l - 279 Kč/1 l
CASTROL Edge Professional Longlife III 0W-30, 1l
299,-
299 Kč/l
Currently Unavailable
Motor Oil 0W-30, synthetic, for 4-stroke engines, longlife, VW 504,00 and VW 507,00, Porsche C30, volume: 1l - 299 Kč/1 l
Chcete doručiť tovar na Slovensko? Prezrite si
Motorové oleje